Menu

 

 

 

***  Jak se zrodil FESTIVAL?  ***


 červenec/srpen 2002: Kapela Sunset Strip právě sedí v jedné z plzeňských restaurací a přemýšlí o svém první koncertě. V jejich hlavách se zrodil vlastPepsi Stonení festival, který záhy dostal jméno Na Trní a jenž si pod svůj patronát vzal zpěvák kapely Pepsi Stone. Jeho konání připadlo na 31. srpna 2002, kdy celá akce odstartovala úderem 19. hodin u fotbalového hřiště v Trnové na severním Plzeňsku. Akce se tehdy zúčastnily kapely P.R.S.T., WooDooWooD, P.V.A., Homer Street, Smash of Garnet, Velvet Ecstasy a samozřejmě Sunset Strip. Na fest se tehdy přišlo podívat 250 lidí.

2003: Volba druhého ročníku padla rovněž na areál vedle fotbalového hřiště v Trnové. Z kapel, které hrály na prvním ročníku zůstaly jen tři: WooDooWooD, Smash of Garnet a Sunset Strip. K nim přibyly ještě BmAmB, Žádnej strach, Laik, začínající Paranoia a punková legenda E!E. Tento ročník sklidil stejný úspěch jako předchozí a zúčastnilo se jej i kvůli zvýšení vstupného 250 návštěvníků. Původní prognózy pětiset lidí sice nevyšly, ale i tak se festival podařil.

2004: Rok nečinnosti. Kvůli problémům s pořadateli trnovských akcí a kvůli neúměrně vysokému nájemnému se akce nekonala.

2005: Trní chytá druhý dech. Nad Trnovou Stone se svým novým parťákem Kájou "Tazzim" Kozlem (frontman kapely Kája "Tazzy" KozelŽádnej strach) definitivně zlomil hůl a celá akce se přestěhovala do sousedních Krašovic. Vyjma obligátních Sunset Strip (tehdy se prezentovali ve zcela nové sestavě, ve které zbyl pouze Stone a basista Smethak) a Žádnej strach si v Krašovicích ještě zahráli punkoví Laik, popoví The Beránci a Mandrage, hardcoroví Concrete, blackmetalová Fata Morgana a pražští deatheři Dysmorphia. Pokles návštěvnosti kulturních akcí se projevil i na Trní, které tentokrát shlédla necelá dvoustovka lidí.

2006: Festival zase mění své působiště. Přestože Krašovice se velmi povedly, padla tentokrát volba na přírodní areál restaurace Oáza v Horní Bříze. Pro tento ročník si organizaci festivalu ve větší míře převzal pod svá křídla Tazzi Kozel. Pod jeho vedením na akci přijeli kapely: L.A., Dr. Ogy, Laik, Concrete, Stoneway, Paradox a samozřejmě znovu Žádnej strach a Sunset Strip. Návštěvnost se nakonec vyšplhala na stejné číslo jako tomu bylo v Krašovicích
 

2007:  Festival zažil největší úspěch za celou dobu trvání. Rozhodně to bylo dáno výběrem kapel mezi kterými se kromě osvědčených formací uvedly také věhlasná uskupení jako Zvlášňý škola nebo Fata Morgana. Na akci, která se podruhé konala v přírodním areálu Oáza v Horní Bříze se přišla podívat čtyřstovka návštěvníků, kterým zahrály kapely v následujícím pořadí: Suterén, Chiba, Sunstroke, Dead Flowers, Hellium, Já ještě nevím, Zvlášňý škola, Šem-ha-mforáš, Nucleon, Coward, Ill Fish, Sunset Strip, Žádnej strach, Fata Morgana a The Universe Of Discourse. Program sice trochu pokazil déšť, který se snesl během vystoupení Fata Morgany a znemožnil tak vystoupení poslední plánované kapely Velvet Revolver Revival. Doufejme, že nám letos počasí bude přát více.